Людям з порушення зору Звичайна версія

Для продовження виплат вкладникам Фонд гарантування прийняв рішення про збільшення суми цільової позики Банку «Фінансова ініціатива»

28.11.2016

ПРЕС-РЕЛІЗ. Для продовження виплат вкладникам Фонд гарантування вкладів фізичних осіб прийняв рішення про збільшення суми другої цільової позики Банку «Фінансова ініціатива» на 0,093 млрд грн до 2,07 млрд грн. Вкладники банку зможуть отримати кошти за договорами, строк яких закінчився станом на 20 листопада 2016 року включно.

Виплати розпочинаються з сьогоднішнього дня, 28 листопада 2016 року, через:

- Кредобанк (Київ, Вінницька, Кіровоградська, Київська, Миколаївська, Сумська, Черкаська, Чернiгiвська, Чернівецька, Житомирська, Львівська, Iвано-Франкiвська, Волинська, Закарпатська, Полтавська, Рiвненська, Тернопiльська, Хмельницька області);

- Банк Південний (Дніпропетровська, Донецька, Харківська, Запорізька, Одеська, Херсонська області).

Як повідомлялось, не зважаючи на те, що тимчасова адміністрація в Банк «Фінансова ініціатива» була введена ще 24 червня 2015 року, через судову заборону (справа №910/26664/15) Фонд гарантування не може розпочати ліквідацію цього банку. Відповідно, не можуть розпочатись виплати гарантованої суми всім вкладникам, які мають на це право, а виплачуються лише тим, у кого закінчився термін дії депозитного договору.

З огляду на те, що власних коштів для здійснення таких виплат банк не мав, Фонд гарантування надав йому цільові позики. За ці кошти  проведено виплати на суму 3,65 млрд грн за депозитними договорами, термін дії яких закінчився до 22 травня 2016 року та за договорами банківського рахунку.

Однак, з 01 липня 2016 року набрали чинності зміни до Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», згідно з якими надання цільові позики банкам для виплат відшкодування не передбачається.

У зв’язку з цим Фонд гарантування звернувся за роз’ясненнями до Господарського суду міста Києва, ухвалою якого заборонено ліквідувати Банк «Фінансова ініціатива».

У відповідь на звернення Фонду суд пояснив: «Враховуючи те, що зміни до Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» набрали чинності з 01.07.2016, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб слід керуватися порядком здійснення виплат коштів та відшкодування гарантованої суми вкладникам Банків, що мають право на одержання гарантованих сум за вкладами за рахунок коштів Фонду в межах граничного розміру відшкодування коштів за вкладами, що діяв на момент введення тимчасової адміністрації».